Poradnik skrótowo przedstawia sposób fotograficznego zreprodukowania dwuwymiarowego obiektu i otrzymania akceptowalnej technicznie reprodukcji przy użyciu domowych, często amatorskich środków. Jednakże, w większości wypadków, zastosowanie się do zawartych w nim porad pozwoli uniknąć najczęstszych błędów spotykanych w amatorsko wykonanych reprodukcjach.

Jako, że zdarza się nam dość często przygotowywać do druku katalogi wystawowe, mające zawierać sporo reprodukcji fotograficznych, nie sposób nie zauważyć, że obowiązek dostarczenia fotografii dzieł przerzucany jest na autorów, którzy nie zawsze są doświadczonymi fotografami. Stąd też efektem jest niespójny wizualnie zbiór reprodukcji. Problem znacznie się pogłębia jeśli katalog przygotowywany jest do wystawy zbiorowej i mamy kilkudziesięciu różnych autorów reprodukcji.

Szanowny Czytelniku! Nasz miniporadnik stworzyliśmy dla naszych klientów. Udostępniamy go jednak wszystkim. Dlatego też prosimy Cię zrób jedną z poniższych rzeczy. Będziemy wiedzieć, że nasza praca nie poszła na marne :) 

  1. Polub nasz profil na Facebooku
  2. Udostępnij miniporadnik na Facebooku
  3. Podziel się z nami opinią o miniporadniku. Zostaw komentarz lub pytanie (To posłuży nam do ulepszenia poradnika, z którego każdy może skorzystać)